Úmrtí britské panovnice Alžběty II. vyvolalo ohromné reakce po celém světě. Vrátila se s nimi také štiplavá otázka, proč zrovna jí věnují média takovou pozornost. Copak musí být její skon na titulních stranách i v zemích, které nepatří do Commonwealthu? Není to nefér vůči jiným vladařům s modrou krví? Podobné ohlasy se objevovaly hlavně na sociálních sítích i po úmrtí vévody z Edinburghu, tedy prince Philipa.

Prostor, který média věnovala smutnému oznámení z Buckinghamského paláce, byl zcela adekvátní. Alžběta II. byla symbolem Velké Británie, kotvou jejího společenského a politického života, a rovněž významnou osobností světové politiky. Až do konce svých dnů naplňovala veřejnou službu, ke které se zavázala. Ztělesňovala nadhled, tradici a pevné hodnoty. V mnoha očích ztělesňovala i samotnou monarchii.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.