Rychlé ukrajinské vítězství u Charkova podnítilo mezi lidmi fantazii a spekulace o tom, co všechno se nyní může stát v Rusku a na Ukrajině. Znovu se objevil argument, že ruský prezident Vladimir Putin, zatlačený do kouta, může použít jadernou zbraň, stejně jako se vyrojily zprávy o dalším ukrajinském postupu směrem na Mariupol. Co se opravdu děje, co se může stát a co už je čirá fantazie? Přinášíme odpovědi na několik důležitých otázek.

Kde se rozběhnutá ukrajinská armáda zastaví? Může dojít až do Ruska?

Stále více článků a svědectví popisuje, jak dlouho a jak složitě se ukrajinská protiofenziva u Charkova chystala a že bylo těžké nashromáždit dostatečný počet hlavně těžké techniky, které se Ukrajině stále nedostává. Už o víkendu začal krotit nadějné hlasy ukrajinský ministr obrany, že je potřeba osvobozená území řádně zajistit. Zároveň se nepotvrdily zprávy, že se u Chersonu chystají vzdát velké ruské jednotky. Je nepochybné, že Ukrajinci nyní převzali iniciativu, ale postupují opatrněji, směrem do separatistických „republik“. A hlavně, zastavují na hranicích své země.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.