Jsou nápady dobré, méně dobré a úplně nedobré. Když koalice Spolu učinila lídrem v pražských komunálních volbách Bohuslava Svobodu, zprvu to vypadalo jako nápad prvního typu. Realita ale ukázala, že ve skutečnosti byl tenhle nápad někde na pomezí typu druhého a třetího. A otázka zní: Vymstí se to koalici Spolu hodně, nebo jen trochu?

Skutečného lídra poznáte před volbami podle tří základních znaků: Zdůrazňuje atraktivní témata a nabízí jasná řešení. Vtipnými soundbity v rozhovorech láká nové voliče. A je v podstatě všudypřítomný, voliči mají pocit, že na ně vyskočí nejen, když zapnou televizi, ale i když otevřou ledničku.

Srovnejme to s chováním Bohuslava Svobody. V rozhovorech prokazuje lehkou dezorientaci v základních tématech. Vlastní voliče mate tím, že oceňuje největšího soupeře, pražskou jedničku populistického ANO Patrika Nachera, a zavdává tak důvod ke spekulacím, jestli se ODS nechce po volbách s ANO v Praze spojit. No a ve finále se ani neúčastní všech důležitých debat. Ne, takhle lídr, při vší úctě k minulým profesním a politickým zásluhám Bohuslava Svobody, opravdu nevypadá.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.