Banky patří v rámci české ekonomiky mezi ty, kdo razí cestu k zelené ekonomice a většímu využívání obnovitelných zdrojů. Nutí je do toho jejich zahraniční vlastníci, investoři i tlak ze strany Evropské unie.

Že jsou v této oblasti dál než jiná odvětví, ukázal například i nedávný průzkum Carbon Tracker 2022. Ten sledoval, jak se firmy připravují na povinnost měřit uhlíkovou stopu svého podnikání, a z průzkumu vyšly banky lépe než výrobní firmy nebo energetiky. Údaje o uhlíkové stopě budou součástí takzvaného nefinančního reportingu, který budou muset větší firmy začít vytvářet a zveřejňovat od roku 2025.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se