Zima je tady. Tedy ještě ne oficiálně, ale víte, jak to myslím. Venku sychravo a člověk by si nejraději zalezl pod deku nebo zapálil oheň v krbu. A Twitter a další sítě se začínají plnit vtipy o tom, kdo to letos vydrží bez topení nejdéle nebo kdo odrazil pokusy drahé polovičky zahájit domácí topnou sezonu jako obvykle – tedy když jí začne být trochu zima.

Letošního podzimu i zimy se totiž všichni už od konce února sakra bojí. Prakticky od prvního dne, kdy Rusko vpadlo na Ukrajinu, bylo jasné, že na levné energie můžeme zapomenout. A že ruský prezident/car Vladimir Putin bude používat plyn jako geopolitickou zbraň.

No a nemuseli jsme čekat dlouho. Plyn vyskočil začátkem září na dvacetinásobek průměru roku 2020 a nyní stále stojí dvanáctkrát tolik. Elektřina je zhruba na desetinásobku.

O tom, že letošní zimu budeme trávit ve svetrech, tak vtipkují už i politici. Šetřete, netopte. Kdo mohl, ten už z půdy sundal zásoby svetrů a ponožek, které posledních několik dekád dostával od své činorodé babičky k Vánocům.

Ale jen svetrem nad Putinem nezvítězíte. HN proto připravily pár dalších tipů pro šetřílkovské extremisty, které vám pomohou upgradovat úspory ještě o level výš.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se