Green Deal a válka na Ukrajině přinášejí nové možnosti pro investice. Skupina RSBC Roberta Schönfelda, která investuje do průmyslu, nemovitostí, technologií nebo zemědělství a jejíž aktiva se pohybují kolem sedmi miliard korun, posiluje své portfolio v obranném průmyslu a oblasti potápěčského vybavení. V Německu založila firmu Aegir, která bude dodávat materiál pro specialisty starající se o mořské větrníky a také pro armádní potápěče. Do čtyř let očekává tržby ve výši deseti milionů eur.

Vývoj i výrobu budou mít na starosti experti zbrojní společnosti Arex ve Slovinsku, která patří do skupiny RSBC. „Například vesty pro potápěče a vojáky jsou podobné, oba typy mají třeba speciální silové proplety. Proto tato synergie dává smysl,“ říká partner skupiny RSBC Václav Brož.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.