Stavět v Praze bytové domy může být už brzy o něco snazší a levnější. Dosluhující vedení hlavního města tvořené Piráty, Prahou sobě, TOP 09 a hnutím STAN ve čtvrtek odsouhlasilo záměr výrazně snížit takzvaná parkovací minima. Ta určují, kolik parkovacích míst musí developeři a další stavebníci budovat u svých nových projektů. Podle pražských radních by návrh měl nejen zjednodušit výstavbu na rozvojových plochách, ale také pomoci snížit vysoké ceny bytů.

„Chceme umožnit, aby vznikaly projekty pro lidi, kteří po Praze nechtějí jezdit autem a přepravují se na kole, MHD nebo pěšky. Pozitivní dopad bude mít změna i na projekty městského bydlení, které jsou často určené pro nízkopříjmové domácnosti a vyrostou u metra,“ říká radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.