Ceny nemovitostí vystoupaly v posledních letech do takové výše, že si pořízení vlastního bytu ve velkých městech nemůže dovolit už ani střední třída. Navíc v době, kdy prudce vzrostly úrokové sazby u hypoték. Na nedostupnost bydlení začali doplácet i developeři, kterým ubylo klientů. V Praze během druhého čtvrtletí spadl počet prodaných bytů o dvě třetiny, v Brně ve třetím kvartále o polovinu. Novostavby tak v nabídkách firem leží déle než během let velké hojnosti. A na brzké zlepšení to zatím nevypadá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se