O budoucí podobu českého stavebnictví aktuálně probíhá tvrdá bitva. Developerům, podnikatelským svazům ani městům se nelíbí nová podoba stavebního zákona, kterou připravilo ministerstvo pro místní rozvoj pod vedením ministra Ivana Bartoše (Piráti). Varují, že přináší značnou byrokracii, která stavebníky zatíží až příliš a nepovede tak ke zrychlení výstavby, což je hlavní cíl změn. Ministerstvo chce novelu loni schváleného zákona, podle nějž se řídí veškerá zásadní výstavba v Česku, prosadit na vládě už ve středu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









