Koalice Pirátů, ODS, TOP 09, ANO a Rezidentů 1 na radnici městské části Praha 1 je stará teprve pár dní. Její členové ještě ani nedostali klíče od svých budoucích kanceláří a už jejich spojenectví hrozí rozpad. Část Pirátů je s výslednou smlouvou nespokojená. Poukazují na to, že ODS má v zastupitelstvu trestně stíhané politiky, a také na 16 placených funkcí, které si zastupitelé mezi sebe rozdělí. Dosud jich bylo 11. Celostátní fórum strany proto bude příští víkend hlasovat o tom, zda smlouvu zruší.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











