První dojem, který návštěvník získá v nejdelší tovární hale ve Spojených státech, ve firmě Lockheed Martin v texaském Fort Worthu, jsou pestré barvy. Žluté linky označují hranice a zábradlí, za kterými se v modré a šedivé změti lešení a krabic s díly skrývají světle zelené a zářivě bílé vznikající trupy nejmodernějšího letadla na světě, bitevního letounu F-35. Při pohledu shora na celou linku pak ještě svítí oranžové fólie, kterými jsou zakryté ty otevřené části letounu, na nichž se na daném stanovišti právě nepracuje.

Pohled na více než kilometr a půl dlouhou linku budí silný dojem. Pracovníci se tu pohybují různými typy elektrických golfových vozítek, ještěrek, vysokozdvižných vozíků nebo nákladních kol. Všude visí nápisy upozorňující na bezpečnost práce, na zemi je čisto a dělníci nemusí na oběd chodit do centrální kantýny. Jednu menší mají uprostřed haly.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.