Na čerpacích stanicích skoro není vidět, ale když už si jí řidič všimne, tak mu moc nepomůže. Řeč je o srovnávací tabulce paliv od ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), která měla řidičům ukázat, na kolik je vyjde sto kilometrů jízdy v autech s různými motory. Od půlky října musí tabulku ve svém areálu vyvěšovat pumpy, jež vedle benzinu a nafty prodávají alespoň jedno alternativní palivo.

Problém je ale v tom, že tabulka vychází z půl roku starých dat. „Ceny elektřiny i paliv jsou úplně jinde, tabulka je zastaralá,“ hodnotí Lukáš Pololáník, mluvčí nákupní aliance Axigon prodávající tankovací karty. „Normální člověk řeší to, co vidí na totemu.“

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze