Česko-slovenská investiční skupina Penta Investments Marka Dospivy si připsala zajímavý zářez v Polsku. Aktuálně tam dotáhla velkou akvizici v oblasti zdravotnictví, ovládne přední skupinu nemocnic Grupa Nowy Szpital (GNS). Tímto obchodem svou přítomnost na tamním trhu takřka zdvojnásobí a stane se jedním z největších komerčních provozovatelů lékařských zařízení v Polsku.
Transakci ještě musí schválit polský antimonopolní úřad, který o ní v těchto dnech informoval na svém webu. Hospodářským novinám ji potvrdil také partner Penty Václav Jirků. Právě on jakožto někdejší lékař má zdravotnický byznys skupiny na starosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









