Česko-slovenská investiční skupina Penta Investments Marka Dospivy si připsala zajímavý zářez v Polsku. Aktuálně tam dotáhla velkou akvizici v oblasti zdravotnictví, ovládne přední skupinu nemocnic Grupa Nowy Szpital (GNS). Tímto obchodem svou přítomnost na tamním trhu takřka zdvojnásobí a stane se jedním z největších komerčních provozovatelů lékařských zařízení v Polsku.

Transakci ještě musí schválit polský antimonopolní úřad, který o ní v těchto dnech informoval na svém webu. Hospodářským novinám ji potvrdil také partner Penty Václav Jirků. Právě on jakožto někdejší lékař má zdravotnický byznys skupiny na starosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se