Výzva obléct si kvůli drahým energiím svetr a méně vyhřívat místnosti stihla zlidovět. Tuto středu předsedkyně TOP 09 a Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová před novináři poprvé demonstrovala, jak úsporná opatření realizuje v parlamentu. „Jsme v čele pelotonu těch, kteří nesvítí a netopí,“ tvrdí Pekarová Adamová. Od září do konce letošního roku sněmovna za elektřinu a plyn proti loňsku podle jejích informací ušetří skoro 700 tisíc korun. Příští rok pak má každý měsíc ušetřit dalších 150 tisíc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se