Mzdový software Vema, iDoklad, eRecept, Dotykačka či účetnictví Money. To je jen zlomek značek z účetních, podnikových, HR či pokladních systémů, které spadají pod technologickou skupinu z Brna, která se nově jmenuje Seyfor. Za necelých 10 let – ještě pod starým názvem Solitea – koupili téměř sto firem. Zakladatel, předseda představenstva a minoritní majitel skupiny Martin Cígler řeší, jak dál růst a nezakuckat se.

Poslední akvizicí, čerstvě schválenou antimonopolním úřadem, je slovenská společnost Commander Services, která se zabývá GPS monitoringem vozidel a tvoří tak digitální knihu jízd. Seyfor ji kupuje od Deutsche Telekomu. Jen během letošního roku „spolknul“ také slovinskou společnost Vasco, slovenský podnik Pay Solutions, brněnskou firmu Techniserv IT, Gesteem z Prahy a Provis ze Vsetína. Všechny uvedené měly programy pro účetnictví, personalistiku a řízení ve státní správě a u velkých korporátních zákazníků.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.