Ve jméně má detektivní postavu Gena Hackmana z filmu Francouzská spojka a na menu kořeněná kuřecí křidélka či kuřecí sendviče. Řetězec rychlého občerstvení Popeyes vznikl v 70. letech v New Orleans a jeho nabídka vychází z tradic smažené louisianské kuchyně. V celkem 30 zemích světa, zejména pak ve Spojených státech, má dnes Popeyes více než 3800 poboček, z nichž drtivá většina funguje jako franšízy.

Mezi země, kde Popeyes působí, se příští rok přidá i Česká republika. Společnost Rex Concepts CEE má u nás jako takzvaný master franšízant otevřít několik restaurací Popeyes v rámci expanze značky ve střední a východní Evropě, kde dosud nebyla přítomna. Firma také v tomto regionu plánuje rozvinout už etablovanou síť Burger King a celkově chce v příštích deseti letech otevřít 600 restaurací těchto dvou značek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.