Doba hojnosti skončila i na realitním trhu. Pro dosažení potřebného výnosu se musí investoři v realitách daleko více otáčet. Skupina Cimex miliardáře Petra Lukeše na dražší financování a současnou situaci reaguje nabídkou coworkingových prostor, ale i naprostou změnou využití kanceláří.

„Vždy se zamýšlíme nad tím, jak dosáhnout co nejvyššího výnosu a jak zvýšit hodnotu aktiva. Máme nyní několik projektů, kde zvažujeme předělání na byty,“ uvádí v rozhovoru pro HN Miroslav Kosnar, generální ředitel Cimexu.

Skupina patří k předním realitním investorům v Česku. Vlastní zde devět velkých kancelářských budov, síť hotelů Orea Hotels & Resort s kapacitou přes 3600 lůžek a peníze vkládá i do rezidenčních projektů. Zároveň se angažuje v zahraničí, například v USA.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.