Majitel energetické skupiny Energo-Pro se médiím dlouhodobě vyhýbá a dává si záležet i na tom, aby nikde nebyly dostupné jeho fotky. Podnikání jeho skupiny ale viditelné je. Společnosti se začíná vracet i její téměř dvacetimiliardová investice do vodních elektráren v Turecku. Nyní svoji pozornost obrací na Kolumbii, kde už má v přípravě tři projekty vodních elektráren.

„V Kolumbii je jasná legislativa ohledně ochrany životního prostředí a udržitelnosti. Země jako rozvíjející se ekonomika další energii chce a preferuje obnovitelné zdroje,“ řekl v rozhovoru pro HN Petr Milev, generální ředitel Energo-Pro a ve společnosti faktická „dvojka“ po majiteli Jaromíru Tesařovi. Důležitým plusem Kolumbie je, že její vysoké hory umožňují i menším a levnějším turbínám vyrobit více elektřiny. Oproti Turecku tak náklady na elektrárny mohou být až poloviční.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.