Ministerstvo průmyslu a obchodu se bude muset opět zabývat zamítnutými dotacemi pro firmy z koncernu Agrofert ze svěřenských fondů Andreje Babiše (ANO). Loni v říjnu resort s poukazem na střet zájmů odmítl proplatit řadu dotací na projekty energetických úspor, spolufinancované z evropských peněz. Jenže soud nyní ministerstvu přikázal, ať rozhodne znovu, protože se unáhlilo.

Městský soud v Praze tak minulý týden vyhověl pěti žalobám, které firmy na ministerstvo, tehdy řízené Karlem Havlíčkem (ANO), kvůli nepřidělení dotace podaly. Dvakrát uspěl zpracovatel plastů Fatra, dvakrát dřevařský výrobce Wotan Forest a jednou Kostelecké uzeniny. „Důvod zamítnutí žádosti o dotaci spočívající v předpokladu, že Evropská unie prostředky dotace neproplatí, v této věci neobstál,“ píše soud v jednom z pěti rozsudků. HN požádaly o reakci ministerstvo, to však zatím neodpovědělo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Česko je v čele Evropy a Hospodářské noviny jsou v Bruselu. Pokud chcete být u toho nejdůležitějšího, co se každý týden děje, a dočíst se i věci ze zákulisních jednání, odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy.