„Ve třídě na gymnáziu jsem byl před lety jediný levičák. Ale když jsme teď měli sraz se spolužáky, říkali mi, že už v tom začínají vidět smysl,“ říká předseda Mladých sociálních demokratů Lukáš Ulrych na brněnském sjezdu ČSSD. Byť se řadí stále mezi mladé, se stranou je spojený už 12 let. Teď je mu 30 a platí za jednoho z nejaktivnějších straníků. Způsob, jakým pomáhal straně loni v kampani do sněmovních voleb nebo letos s prezidentskou kampaní odborářskému předákovi Josefu Středulovi, je v ČSSD dáván často za příklad, jak by měl pracovat moderní sociální demokrat. Musí se smířit s tím, že už nestačí jen schůzovat, ale probudit v sobě aktivistického ducha, s kterým sociální demokracie v 19. století vznikala.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









