Hněv, zmatek a bezmoc. Začátek ruské invaze na Ukrajinu v únoru letošního roku nesl German z Petrohradu velmi těžce. Šestadvacetiletý programátor tehdy pracoval pro ruskou společnost a vydělával slušné peníze. I tak se ale rozhodl zemi opustit a vydat se do Turecka a následně do Gruzie, odkud pak nějakou dobu pracoval vzdáleně. „Nechtěl jsem žít v zemi, která vede dobyvatelskou válku, a bál jsem se, že se hranice úplně uzavřou,“ vysvětluje German.
Brzy však musel v ruské společnosti podat výpověď, protože mu už nechtěla povolit práci ze zahraničí. Během měsíce našel místo v mezinárodní firmě, výdajů však měl v exilu tolik, že vyčerpal našetřené peníze. Přesto v zahraničí zůstal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





