Tuzemské strojírenství na letošní první významnou akvizici dlouho nečekalo. Majitele změnila vsetínská firma TES, podnik se stoletou tradicí, který se zaměřuje na výrobu generátorů a elektromotorů pro energetiku. V posledních 15 letech ji vlastnila finanční skupina Penta nebo velký americký investiční fond. Nyní si strojírny mezi sebou prodávají dva známé české private equity fondy. Součástí obchodu je i další fond z Polska.

Novým majitelem strojírny TES Vsetín je od pátku fond Genesis Capital. Akvizici HN potvrdil Martin Viliš, partner Genesis Capital, který ji má za fond na starosti. Za podnik s loňskými tržbami 1,6 miliardy korun a provozním ziskem EBITDA kolem 160 milionů, zaplatí noví vlastníci vyšší stovky milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se