David Rožek je uznávaný bezpečnostní expert. Vystudoval Policejní akademii a izraelský protiteroristický institut, často jej využívají televize ke komentování bojů na Ukrajině a dalších bezpečnostních témat. Je také prezidentem České komory detektivních služeb a v minulosti pracoval například pro bezpečnostní agenturu ABL předsedy někdejších Věcí veřejných Víta Bárty. Řadu let byl rovněž aktivní jako vedoucí ve skautu, kde pořádal i přednášky na téma sexuální osvěty a dívky instruoval, jak se bránit sexuálnímu obtěžování.

Předminulý týden osmatřicetiletého detektiva poslal Městský soud v Praze na šest a půl roku do vězení. A to pro pohlavní zneužití, sexuální nátlak, omezování osobní svobody a vydírání svěřených dívek.

Případ je neobvyklý i v tom, jakým způsobem se obviněný bránil. Najal si čtyři advokáty a jeden z nich, specialista na výslechy, dojížděl až z Bruntálu. Vynesení rozsudku dokázal protahovat celý rok a senát soudkyně Jany Miklové musel v jednací síni strávit více než 100 hodin. Jen výslech jednoho ze znalců trval 27 hodin. Protahovat řízení mohl i kvůli zastaralému trestnímu řádu, který by se měl nyní změnit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.