Miliardy korun ročně tratí stát na nelegálním hazardním trhu. Boj s ním se komplikuje i proto, že hazardní hraní se čím dál více přesouvá z kamenných heren a kasin na internet, kde je pro ministerstvo financí mnohem těžší ho podchytit. Před dvěma lety sice začal fungovat „antihazardní“ rejstřík, ten ale zapovídá přístup lidem, kteří jsou na sociálních dávkách nebo v insolvenci, do legálních provozoven. Gamblerů tak výrazně neubývá, navíc specializovaných center, jež by jim mohla pomoci se závislosti na hraní zbavit, je málo.
„Je to problém z adiktologického i daňového pohledu. Na nelegálním hazardním trhu unikají podle odhadu 2,2 miliardy korun ročně,“ říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









