Více než 500 lidí, kteří v Krahulčí nedaleko Telče pracují v místním uzenářském závodu Krahulík, dostalo v polovině ledna od svého zaměstnavatele na účet víc peněz než obvykle. Ke mzdě za loňský prosinec přibyla i mimořádná odměna. Její výše závisela na tom, jak dlouho lidé ve společnosti pracují, maximálně však mohli dostat až 30 tisíc korun.

Holding Agrofert, pod nějž závod v Krahulčí patří, stejným způsobem v lednu odměnil všech více než 30 tisíc zaměstnanců, které podle poslední výroční zprávy zaměstnává. Podnik, který v Česku, Německu nebo na Slovensku vlastní přes 200 firem, tímto bonusem slaví 30 let od svého založení. A úspěchy firmy se v kampani před druhým kolem prezidentské volby chlubí i její zakladatel Andrej Babiš. „Začínali jsme čtyři lidi, 100 tisíc korun, kancelář na Václaváku. Dneska Agrofert zaměstnává 40 tisíc lidí,“ vyprávěl předseda hnutí ANO minulý týden na debatě s voliči v Benešově. Akcie podniku přitom Babiš musel už před šesti lety kvůli zákonu o střetu zájmů vložit do svěřenských fondů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.