Největší česká petrochemická skupina Orlen Unipetrol se řadu měsíců neúspěšně snažila snížit dopady daně z mimořádných příjmů. Vedle miliard ze zisku ale stát po majitelích jediných tuzemských rafinerií v Litvínově a Kralupech nad Vltavou chce i něco jiného – zvýšit produkci paliv, ve které Česko už řadu let není soběstačné.
A Orlen Unipetrol nyní podle deníku Lidové noviny v dokumentu ministerstvu financí a ministerstvu průmyslu oficiálně vyčíslil, že taková věc by stála 20 miliard korun. Tyto
peníze na investice do rafinerií ale společnost nemá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









