Příspěvkem neúspěšného prezidentského kandidáta a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kde vyzývá na sociálních sítích své příznivce k sázce na něj, se zabývá Živnostenský úřad Středočeského kraje. HN to potvrdil mluvčí krajského úřadu David Šíma. Podle něj kraj projedná, jestli Babiš nepropagoval hazard v rozporu se zákonem o regulaci reklamy. Ten v takovém případě počítá se sankcí až dva miliony korun. Anonymní podnět týkající se sporného příspěvku obdržel úřad v pátek.

„Aktuálně se podnětem zabýváme, v tuto chvíli tak není možné poskytnout bližší informace,“ řekl Šíma. Ministerstvo financí už v pátek uvedlo, že z pohledu zákona o hazardních hrách Babiš zákon neporušil a nehrozí mu ani pokuta. Mluvčí resortu Tomáš Weiss nicméně už před víkendem upozornil, že by mohlo jít právě o porušení zmíněného zákona o regulaci reklamy, který upravuje i lákání na hazardní hry včetně sázek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.