Ještě na konci listopadu se zdálo, že se Daniel Szórád, bývalý generální ředitel největšího lesního podniku v zemi, státních Lesů ČR, od svých obvinění zcela očistil. Krajský soud v Hradci Králové ho pravomocně zprostil obžaloby z podvodu. Ten podle státního zástupce spočíval v tom, že Szórád po odvolání z funkce v roce 2018 nedodržel konkurenční doložku a začal pracovat pro lesnickou společnost LST z Trhanova na Domažlicku za odměnu a formou konzultací dřív, než směl.

Szórád vinu od počátku odmítal a soud mu dal za pravdu. Brzy poté, k 1. lednu, se stal bez výběrového řízení novým ekonomickým ředitelem státních lesů. Podniku, který pečuje zhruba o polovinu lesů v Česku a každoročně vyhlašuje tendry za miliardy korun.

Teď se ale ukazuje, že Szórádův případ ještě není u konce. Státní zástupce v kauze podal dovolání a případ tak zamíří k Nejvyššímu soudu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.