Kanadská a americká letadla sestřelila neidentifikovaný objekt nad severní Kanadou, oznámil dnes kanadský premiér Justin Trudeau s tím, že trosky blíže neurčeného předmětu budou nalezeny a prozkoumány. Trudeau řekl, že o celé záležitosti jednal s americkým prezidentem Joem Bidenem. Ten o den dříve nařídil sestřelit podobný objekt nad Aljaškou.

Krátce před Trudeauovým oznámením velitelství protivzdušné obrany Severní Ameriky (NORAD) podle agentury AP oznámilo, že zjistilo letící objekt ve vysoké výšce nad Kanadou. Další informace NORAD neposkytl.

Trudeau na twitteru napsal, že nařídil sestřelit neidentikovaný objekt, který narušil kanadský vzdušný prostor. Velitelství NORAD objekt sestřelilo nad Yukonem. Vzlétly kanadské a americké letouny a objekt úspěšně zasáhla americká stíhačka F-22.

Tento objekt byl třetím, který v posledních dvou týdnech narušil severoamerický vzdušný prostor, poznamenala AP.

Bílý dům v pátek oznámil, že americká stíhačka sestřelila u Aljašky blíže neurčený objekt o velikosti malého osobního auta, který letěl ve velké výšce. Zásah nařídil prezident Joe Biden. Není jasné, komu letící předmět patřil. Další podrobnosti budou podle Washingtonu jasné po analýze zbytků.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist