Generál Christian Freuding byl letos na Ukrajině už dvakrát. Na první pohled si všiml jedné věci – ukrajinští vojáci, které viděl, byli mladší než ti, které potkal během loňských návštěv. Vysvětlení je podle něj jasné – ukrajinská armáda v boji využívá víc mobilizovaných rezervistů než dřív. Což je známkou toho, že se její situace komplikuje. „Vidíte všechny ty na krátko ostříhané mladíky a ptáte se sami sebe – bylo už jim vůbec 18? To vás přinutí k zamyšlení,“ řekl Freuding deníku Süddeutsche Zeitung.

Freuding přitom patří k lidem, kteří mohou osud Ukrajiny zásadně ovlivnit. Na německém ministerstvu obrany vede zvláštní středisko zaměřené na pomoc Ukrajině. Právě on má na starosti koordinaci dodávek tanků ukrajinské armádě. A musí se postarat i o řadu dalších záležitostí spojených s tím, aby je Ukrajinci mohli efektivně využít k boji.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.