Společnost Agdata, za kterou stojí bratři Lukáš a Jiří Musilovi a jejich společník Jiří Jirásko, byla dosud známá hlavně jako dodavatel IT řešení pro řízení tuzemských zemědělských podniků. Nyní se společnost pustila do trochu odlišného odvětví, ale především v úplně jiném světovém regionu.

V rámci sběru dat pro optimalizaci zemědělského podnikání instalují technici společnosti už několik let na českých farmách množství senzorů monitorujících úhrny srážek, stav půdy, výskyt možných škůdců a další potřebná data. Přístroje se už tak moc neliší od čidel, která měří stav ovzduší nebo míru hluku ve městech. Před časem proto vznikl systém Agdata City, který tyto služby poskytuje například hlavnímu městu Praze, slovenské Žilině i řadě menších obcí. Jak zemědělské, tak městské aktivity firmy, která oficiálně sídlí v Brně, centrálu má ovšem v Přibyslavi na Vysočině, se však dosud soustředily výhradně na území bývalého Československa.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.