Po posledních dvou úspěšných sezonách, kdy West Ham United atakoval nejvyšší příčky ve fotbalové Premier League a dostal se do evropských pohárů, je pro něj letošní ročník pohromou. Po víkendovém kole a další ostudné porážce je tradiční londýnský klub pouhý bod nad pásmem sestupu do nižší soutěže.

To však nijak neodrazuje Daniela Křetínského od snahy získat ve West Hamu majoritní podíl. Specializovaný server Football Insider přišel s informací, že český miliardář, kterému momentálně patří 27 procent v klubu, chce ještě během této sezony navýšit svůj podíl na 52 procent. Měl by k tomu vést odkup podílu nedávno zesnulého akcionáře Davida Golda. Jeho čtvrtinový podíl by měl mít podle serveru hodnotu 150 milionů liber (3,9 miliardy korun).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.