Česko se připravuje na bezemisní budoucnost automobilové dopravy. V zemi bylo ke konci loňského roku 1360 dobíječek pro elektromobily, kterých je přes 14 tisíc. Jedna stanice tak vychází zhruba na deset elektroaut, což je v rámci Evropské unie nadstandardní číslo. To však jen kvůli tomu, že v Česku zatím nerostou prodeje e-aut tak rychle jako v jiných státech. 

Na domácí silnice jich loni nově vyjelo pět tisíc, tempo by ale mělo každým rokem zrychlovat. Měla by se tedy zvýšit i rychlost výstavby dobíječek. Ta je ovšem v Česku komplikovaná a stávající stanice by mohly rychle přestat stačit. Investoři se shodují, že výstavbu zdržují především povolovací procesy a zdlouhavá stavební řízení. Stavbu mohou protáhnout až na několik let, proto společnosti volají po jejich zjednodušení a zkrácení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.