Se svojí o tři roky starší manželkou Madlenou a dcerou Emmou žije v Monaku, kde mezi jeho přátele patří samotný princ Albert II. Často navštěvuje rodné Srbsko, kde je díky svým investicím a finančním darům velmi dobře znám a také uznáván jako úspěšný podnikatel. Zato ve Švýcarsku dvaasedmdesátiletého Philipa Zeptera dosud znal málokdo. A to přesto, že jeho firma Zepter International, proslulá hlavně prodejem nádobí, tam od roku 2001 sídlí v půvabném městečku Wollerau.

Nyní je kolem Zeptera rušno i ve Švýcarsku, které není členem Evropské unie, ale připojilo se k sankcím vůči Rusku kvůli jeho ozbrojenému vpádu na Ukrajinu. Zepter International se totiž ocitl na „černém seznamu“ západních firem, které sice omezily své aktivity v Rusku, ale nadále na jeho trhu zůstávají. Soupis sestavili a průběžně ho aktualizují experti z americké Yale School of Management a kyjevské School of Economics. Je na něm přes 40 švýcarských společností, včetně Nestlé, největšího světového výrobce balených potravin, konglomerátu Liebherr, či největšího světového výrobce osiva a sadby Syngenta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.