Hotely ve vnitrozemí i na pobřeží Rudého moře, obnova historických památek, posilování dopravní infrastruktury. Tato „mohutná turistická ofenziva“ Saúdské Arábie už má schválené investice ve výši 800 miliard dolarů. Lákadlem pro návštěvníky země, která donedávna na globální mapě cestovního ruchu tvořila velkou bílou skvrnu, má být futuristická megapole Neom o rozloze blížící se velikosti Belgie.

Arabská mocnost se zahraničním turistům otevřela teprve v září roku 2019, kdy zavedla vízový elektronický režim skoro pro padesátku zemí, mezi nimi i pro Česko. „Turistiku považujeme za srdce naší transformace,“ prohlásil na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITB, který minulý týden skončil v Berlíně, Hazim al Hazmí, v saúdskoarabském vládním úřadu pro cestovní ruch zodpovědný za Ameriku a Evropu. „Jsme největším investorem do tohoto sektoru na světě,“ dodal.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.