Vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) rezolutně odmítá, že by jeho oddělení vzdělávání zažívalo bossing, cenzuru nebo nemohlo prezentovat svoje pracovní výsledky na mezinárodní úrovni. Na údajnou šikanu, cenzurní zásahy i nehospodárné a nezodpovědné vedení upozornila v otevřeném dopise část zaměstnanců. Ředitel ústavu Ladislav Kudrna kritiku odmítá a s pracovníky oddělení se chce v nejbližších dnech sejít.  

„Tvrzení, která oddělení poslalo přes média Radě ústavu, jsou podle nás lživá a máme to i jak doložit. Vyzvali jsme proto také kolegy, aby svá nepřijatelná tvrzení písemně doložili, zatím jsme ale nic neobdrželi,“ řekl Kudrna s tím, že se měla primárně podezření řešit interně. „Jde o hrubé porušení základních pravidel. Kolegové rozjeli mediální kampaň, i když měli právní povinnost podezření na údajný bossing či cenzuru řešit se svým nejbližším nadřízeným, posléze s vedením a následně s Radou ústavu. Vyvolává to důvodné podezření z účelovosti,“ řekl HN Kudrna. Pracovníci oddělení jsou podle zástupce vedoucího Václava Sixty připravení důkazy doložit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.