Dvakrát se Henry Lee radši ujistil: „Jste opravdu země, která nemá přístup k moři?“ Pro zástupce tchajwanské firmy Allfinely Chemistry, která dodává chemické suroviny do strojírenských podniků, to byl první kontakt s českým byznysem. A zmíněný přístup k moři jediný slabý bod, který by mu bránil v tom, aby se hlouběji začal zabývat možností spolupráce s Českem.

Lee byl jedním z téměř dvou stovek zástupců tchajwanských firem, kteří v pondělí v tchajpejském kongresovém centru čekali na potenciální české partnery. Těch v rámci delegace vedené předsedkyní sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) dorazila zhruba stovka. 

A zatímco byla politická část delegace přijata tchajwanskou prezidentskou Cchaj Jing-wen a političky se ujišťovaly o vzájemném přátelství obou zemí, v sále plném stolků s čísly to v rámci podnikatelských schůzek doslova bzučelo. Politické přátelství jako by se ve třech sálech plných podnikatelů přetavovalo do konkrétní podoby.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.