Je to sci-fi smíchaná s tou nejtradičnější truhlařinou. V Praze 1, ve Vojtěšské ulici, vyrostl zvenčí nenápadný obchod, který je ale uvnitř plný nevídaných věcí. Zaprvé je otevřený prakticky kdykoliv, stačí ho odemknout speciálním kódem vyťukaným do klávesnice u dveří, a zadruhé v něm chybí obsluha.

Když vstoupíte dovnitř, začnou od stropu automaticky sjíždět stoly a židle z masivu připevněné na ocelových lankách, místnost ožije světly a na přiloženém tabletu se spojíte s majiteli přímo do truhlárny. První samoobslužný showroom na nábytek v Česku otevřela firma Kaplan nábytek z Orliček u Jablonného nad Orlicí. Konkrétně Lukáš Kaplan, pokračovatel rodinné truhlářské ságy ve čtvrté generaci, a spolu s ním pražský designér Václav Mlynář.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.