Energetická krize pomalu polevuje a věci se začínají vracet do zaběhnutých kolejí. Tedy pokud považujeme za zaběhnuté koleje situaci zhruba před dvěma lety. Tehdy sílil tlak na „špinavé“ elektrárny a politici, klimatičtí aktivisté i někteří energetici se předbíhali s předpověďmi o konci uhlí stanovenými na čím dál dřívější datum. Důvody přitom nebyly jen ekologické, ale i ekonomické. Pálit uhlí se prostě nevyplácelo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








