Miliardář Daniel Křetínský své impérium postavil na energetice, v posledních letech ale důsledně diverzifikuje. Společně se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem stále silnější pozici buduje také ve světě médií a retailu. Jejich společnost Czech Media Invest nyní oznámila úplné převzetí francouzského knižního vydavatelství Editis, které je druhým největším hráčem na tamním trhu. Zároveň majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) předložil plán na ovládnutí francouzské maloobchodní skupiny Casino. Křetínského sbírka retailových firem by se tak po německém Metru rozšířila o další významné jméno.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze