Energetický Holding Malina, který se potýká s problémy se zajištěním velkého množství zakázek, zahájil audit svých zakázek a instalací. Se zákazníky by pak mělo začít komunikovat externí kontaktní centrum. Společnost o tom v pondělí informovala ČTK. Už v minulých dnech firma změnila vedení a chystá systémové změny.

Energetický Holding Malina, který je jedním z největších dodavatelů střešní fotovoltaiky v Česku, v minulých týdnech přiznal problémy se zajištěním zakázek. Podle médií si společnost nabrala více objednávek, než je schopna uskutečnit, přičemž za ně už vybírala zálohy. Holding v současnosti nenabírá nové zakázky.

„Audit stavu zakázek a instalací je důležitý, abychom získali komplexní přehled o stavu firmy a mohli jsme připravit další kroky a rozhodnutí k řešení současných problémů. Rád bych všechny zákazníky požádal o spolupráci a vyplnění jednoduchého formuláře, který najdou na webových stránkách Maliny www.malinagroup.cz,“ uvedl vedoucí krizového týmu a předseda představenstva společnosti Jan Urban. „Společně s tím se snažíme zlepšit komunikaci se zákazníky, která v posledních týdnech zkolabovala. Zajistili jsme proto externí kontaktní centrum a operátoři budou v nejbližších dnech obvolávat klienty a ověřovat stav jejich zakázek a instalací,“ dodal.

„Máte na střeše všechny panely?“ zní první otázka dotazníku. Následují dotazy na elektroinstalaci, revizi či: „Byl u vás již technik, který udělal finální předání díla?“ „Byla vám vystavena konečná faktura?“

Firma kromě toho uvedla, že provádí také kontrolu svého materiálu ve skladech. Zároveň pracuje na vnitřních změnách. „Na základě výsledků kontrol a analýz připravíme pro vedení Maliny doporučení, jak aktuální situaci dál řešit. Návrhy chceme předložit v řádu dnů,“ sdělil vedoucí týmu externích poradců Petr Sochora.

Společnost v předchozích dnech kvůli problémům provedla několik změn. Řízení firmy převzal šéf představenstva Urban. Jeho úkolem je provést systémové změny ve fungování společnosti. S nimi mu má pomoci tým externích poradců vedený právě Sochorou, který v minulosti působil ve vedení Zásilkovny a Packeta Group.

Cílem je podle Maliny vyřešit zpožďování zakázek a jejich zajištění. Instalace podle firmy pokračují.

Loni v Česku prudce stoupl zájem o fotovoltaické elektrárny. Za rok 2022 jich bylo zprovozněno 33 760 s celkovým výkonem 288,8 megawattu (MW), což je meziroční nárůst o 366 procent. Vysoká poptávka pokračuje i letos.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze