Pro slovenského finančníka a majitele padlé investiční skupiny Arca Investments Rastislava Veliče je to další špatná zpráva. S ambiciózní reorganizací obří skupiny, kterou připravila poradenská společnost PwC, to nevypadá nejlépe. Pochybnosti o ní veřejně prezentovali i dřívější podporovatelé ze skupiny J&T a také insolvenční správce Lee Louda. A aby toho nebylo málo, dílčí porážku teď Velič utrpěl i na poli osobní insolvence.

Zde se do něj zakousl zejména brněnský fond IFIS advokáta Marka Indry. Ten od začátku útočí na reorganizaci skupiny, stejně jako na osoby v jejím čele. Známí pohledávkoví spekulanti se tak v různých částech případu střetli se zakladatelem Arcy Pavolem Krúpou i současným majitelem Veličem. Právě jeho velmi agresivně tlačí do osobního bankrotu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.