Ještě na podzim vzhlíželi realitní poradci k počátku letošního roku s obavami. Sice opatrně a nepříliš ochotně, ale přesto naznačovali, že v prvním pololetí může poptávka po pražských kancelářích výrazněji oslabit. A majitelé, mezi nimiž jsou i u Čechů populární nemovitostní fondy, budou mít co dělat, aby uchránili své investice. Realita je ale jiná. Přestože sehnat nájemce je o něco složitější než dříve, obsazenost kanceláří neklesá. Napomáhá tomu i útlum výstavby. Nových prostor je málo, a pokud někdo nabízí prostory v novostavbě, zájemce nakonec sežene.

Dokládá to i příklad developerské společnosti Skanska. Ta na počátku dubna zkolaudovala svoji novou kancelářskou budovu Port 7 v pražských Holešovicích. Tou dobou hlásila, že více než polovina prostor již má svého nájemce. Během tří týdnů navíc oznámila, že se na pronájmu dohodla s dalším klientem, auditorskou a poradenskou společností Mazars. „Věřím, že umístěním kancelářské budovy do parku u řeky vzniklo velmi příjemné místo, kde mohou lidé pracovat i odpočívat a jež přitahuje zaměstnavatele, kteří oceňují výhody tohoto vysoce kvalitního projektu,“ říká Iva Vařechová, manažerka pronájmů ve společnosti Skanska, čím Port 7 nájemce láká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Přehled realitních fondů v Česku