Válčit s ČEZ si v Česku nikdo netroufne. Nejbohatší firma, která bohatě sanuje státní rozpočet svými zisky, je nedotknutelná. A dokáže si také prosadit legislativu vyhovující jejím zájmům, jak je vidět na tanečcích kolem komunitní energetiky, která nakonec naplní pouze část z toho, co si od ní fanoušci solárních elektráren slibovali.

Já zatím s ČEZ neválčím, jen na jeho zástupce na infolince hovořím asertivně, někdy mírně hlasitěji a kladu nepříjemné otázky. Je mi svým způsobem trochu líto lidí s příjemným hlasem, kteří sedí na druhé straně telefonní linky, je však těžké ignorovat, jak nefér se ČEZ k zákazníkům někdy chová. Navíc neumí pracovat s daty a komplikuje tak i využívání své jinak povedené služby virtuální baterie. Podle Energetického regulačního úřadu může dokonce ČEZ porušovat zákon.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.