Komunitní energetika v Česku bude a stejně tak i možnost posílat si domů elektřinu vyrobenou třeba ze solárních panelů na chatě, ubezpečuje ministerstvo průmyslu a obchodu. Ministr Jozef Síkela (za STAN) se tak snaží mírnit obavy některých odborných organizací. Jak upozornily HN, tyto organizace kritizují nynější zpřísňování novely energetického zákona, takzvaný lex OZE II, která má komunitní energetiku a sdílení energií umožnit. Síkelův resort do připravené novely nově vnáší několik omezení, která mohou být podle jejich kritiků pro vznik mnoha projektů komunitní energetiky fatální překážkou. Podle Síkely ale probíhající změny rozhodně neznamenají, že by tím jeho úřad na slibovanou komunitní energetiku a sdílení elektřiny rezignoval.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se