Motor pro komunitní energetiku je nastartovaný a brzy získá první velkou dávku paliva. Dne 15. ledna stát spustí příjem žádostí o podporu z dotačního programu KOMUNERG. Pro komunitní energetiku z něj rozdá miliardu korun.

Energetická společenství mohou tyto peníze využít na výstavbu fotovoltaických či větrných elektráren, bioplynových či biomasových kogeneračních jednotek, bateriových úložišť nebo na různé systémy řízení těchto technologií.

A není to jediná podpora nové energetiky, která se chystá. Ve stejný den spustí Státní fond životního prostředí příjem žádostí o podporu z prvního dotačního programu pro agrovoltaiku, tedy fotovoltaiku na zemědělské půdě, kombinovanou se zachováním zemědělské produkce. Zemědělci si v ní sáhnou na 300 milionů korun. Dalších 200 milionů bude připraveno v zásobě. Peníze půjdou z modernizačního fondu financovaného z prodeje emisních povolenek.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Je miliarda na komunitní energetiku hodně, nebo málo?
  • Proč se může sdílení elektřiny prodražit.
  • Kde se připravuje nejvíc projektů agrovoltaiky.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se