Původně se jednalo o vychvalovanou novelu energetického zákona, která má do Česka přinést komunitní energetiku. Ta je založena zejména na sdílení elektřiny mezi domácnostmi, obcemi či různými institucemi a firmami. Novelu nazývanou lex OZE II předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Během zimy prošla meziresortním připomínkovým řízením a koncem února směřovala k projednání vládou. Teď ale ministerstvo Jozefa Síkely (za STAN) couvá a svou novelu překopává tak, že má sdílení energií v mnoha případech znemožnit.

Organizace věnující se komunitní energetice a obnovitelným zdrojům energie proto odeslaly Síkelovi i premiéru Petru Fialovi (ODS) dopis, v němž upozorňují, že prováděné změny jsou vážným ohrožením samotného fungování komunitní energetiky. HN mají dopis k dispozici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze