Už od začátku příštího roku by si výhody fotovoltaiky mohli začít užívat i lidé žijící v bytech. Ti zatím stojí stranou solárního boomu, který v Česku táhnou hlavně domácnosti v rodinných domech, jež mají vhodnou střechu k umístění fotovoltaických panelů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní předkládá novelu energetického zákona, která umožňuje komunitní energetiku. Ta spočívá ve sdílení vyrobené elektřiny mezi více domy i jejich obyvateli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









