Už od začátku příštího roku by si výhody fotovoltaiky mohli začít užívat i lidé žijící v bytech. Ti zatím stojí stranou solárního boomu, který v Česku táhnou hlavně domácnosti v rodinných domech, jež mají vhodnou střechu k umístění fotovoltaických panelů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní předkládá novelu energetického zákona, která umožňuje komunitní energetiku. Ta spočívá ve sdílení vyrobené elektřiny mezi více domy i jejich obyvateli.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se