Na konci covidové pandemie zvonil telefon Lucie Pilipové Gaffi několikrát denně. Tak horečně lidé sháněli nemovitosti u moře. Nyní je program majitelky realitní kanceláře Mediterranea o něco volnější. S koncem protipandemických restrikcí, začátkem války na Ukrajině a vysokou inflací zájem Čechů o nákup zahraničních nemovitostí znatelně opadl. Podle Pilipové Gaffi o více než padesát procent. „Zatímco dříve se ozvali třeba čtyři lidé za den, dnes to je za týden,“ říká. Slabší poptávku potvrzují i další. Například Martin Pinl, jednatel kanceláře Alexandria Real. Také on zaznamenal pokles o desítky procent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze