Na fotce vypadal sympaticky, stejně jako ona se zájmem „svajpnul“ doprava a aplikace je propojila. Vyměnili si pár zpráv, přeskočila jiskra. Tak se domluvili, že půjdou na rande a… znovu o něm slyšela až za dva roky, když jí napsal, jestli to pořád platí. Bizarní zážitky ze seznamovacích aplikací si třiatřicetiletá Petra z Prahy ukládá do speciální složky. „Občas je mi samotné smutno. Ale pak si projdu tuhle složku a řeknu si: jsem single a je to v pohodě,“ říká.

Tvůrci romantických komedií nás po léta přesvědčují, že i starý mládenec z Londýna může ve svém špatně prosperujícím knihkupectví potkat hollywoodskou superstar a žít s ní šťastně až do smrti. Zkušenosti singles ale ukazují, že v reálu bývá hledání partnera mnohem pracnější a o poznání méně romantické. „Seznamování samozřejmě není úplně jednoduché, nikdo mi to nezávidí,“ podotýká Petra.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.